Dnia 26 kwietnia 2023 r. (środa)) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka.
Serdecznie zapraszamy!
Dnia 26 kwietnia 2023 r. (środa)) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka.
Serdecznie zapraszamy!
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Jędrzejowie przesyła pismo wraz
z załącznikami dotyczące turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników .
Załączniki poniżej:
wniosek_o_rehabilitacje_lecznicza_turnus_regeneracyjny_2023-1(1).pdf
Zalacznik_nr_2_Informacja_o_stanie_zdrowia_dziecka(1).docx
Zalacznik_nr_6_Informacje_podawane_w_przypadku_pozyskiwania_danych_osobowych_od_osoby_ktorej_dan.doc
Zalacznik_nr_7_oswiadczenie_na_udzielenie_pomocy_przedmedycznej(1).doc
5 kwietnia 2023 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział we wspólnym dekorowaniu jajek. Uśmiechom nie było końca, zwłaszcza wtedy, kiedy przyszła pora na tradycyjne stukanie pisanek.
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Uczniowie Placówek Oświatowych w Korytnicy solidaryzowali się 3 kwietnia 2022 roku z osobami z autyzmem oraz z ich rodzinami poprzez stroje w kolorze różowym i niebieskim. Barwy te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzieci stworzyły kolekcje motyli w tej właśnie kolorystyce, które przyozdobiły szkolną gazetkę.
W czasie warsztatów sensorycznych ze szkolnym pedagogiem specjalnym ,starsi uczniowie próbowali wyobrazić sobie, jak odbierają otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem: co czują, co sprawia im trudność, czego nie znoszą.
29 marca 2023r. „Rozśpiewana Gromada” z Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w nagraniu utworów ludowych w Radio Kielce. Dzięki uprzejmości pracowników radia dzieci z naszej szkoły doświadczyły, w jaki sposób odbywa się profesjonalne nagranie muzyczne. W specjalnie
przygotowanym do tego celu studio wykonały opracowane wcześniej 3 utwory ludowe: „Zachodzi słoneczko” z podkładem muzycznym oraz a capella „Skowronecku, nie leć w górę” i „Modra chmurecka”. Należy podkreślić, że dwa ostatnie utwory były zaśpiewane gwarą, co było dla dzieci dość trudnym zadaniem. Udział w nagraniu okazał się dla naszych wychowanków nie lada wyzwaniem. Czujne ucho i oko doświadczonego realizatora
dźwięku – pana Tomasza Tamborskiego pozwoliło osiągnąć sukces. Specjalnie przygotowane na tę okazję stroje ludowe uatrakcyjniły występ naszej grupy. Po raz pierwszy w życiu uczniowie zwiedzili studio radiowe, mieli również niecodzienną możliwość uczestniczenia w audycji na żywo. Poznali dziennikarzy, których głosy słyszą z anteny radiowej. Pobyt w radiowym studiu został udokumentowany na stronie internetowej radia. Dostarczył on wszystkim uczestnikom wycieczki wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, a zawód radiowca bardzo spodobał się szczególnie uczniom.
„Rozśpiewana Gromada” wraz z opiekunkami, Bożeną Chudą i Janiną Chabior, serdecznie dziękuje za poświęcony nam czas oraz za miłe przyjęcie.
28 mara 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie miały miejsce eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem turnieju był Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Sobkowie przy wspópracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie i Wójta Gminy Sobków.
Uczeń VIII klasy, Jakub Borowiec, zajął zaszczytne I miejsce w kategorii klas V-VIII, czym zapewnił sobie udział w turnieju na szczeblu powiatowym.
Jakubie, serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów!
23 marca 2023 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach odbył się 32. finał konkursu recytatorskiego imienia Wandy Łyczkowskiej Obudź dzień... poezją. Spośród 450 recytatorów ze szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego wyłoniono 27 finalistów i tylko 9 laureatów.
Wśród finalistek w kategorii klas VII-VIII znalazła się uczennica naszej szkoły, Maja Malec. To Jej kolejne osiągniecie recytatorskie.
Maju, serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów!
Na promyku słońca,
tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna
z dalekiej podróży.
Witały ją bocian,
skowronek i szpaki,
witały ją również
wszystkie przedszkolaki...
(E. Budryk)
Po długiej zimie w końcu przywitaliśmy wiosnę. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekamy na ciepłe promyki słońca i wszechobecną zieleń. Mimo pochmurnej pogody tego dnia, dzieci były w doskonałych nastrojach od samego rana. Były podekscytowane pierwszym wiosennym spacerem. Przedszkolaki ubrały się na kolorowo, miały przy sobie elementy dekoracyjne związane z wiosną: kolorowe kwiaty z bibuły, na głowach opaski ze słoneczkiem, motylkiem oraz kwieciste wianki.
Podczas spaceru śpiewały: "Maszeruje wiosna" oraz "Przyszła wiosna do niedźwiedzia". Dzieci, swoim uśmiechem, entuzjazmem, optymizmem oraz multikolorem, zdecydowanie ożywiły ten dzień Wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre 🪻⚘️
Także zerówkowicze budzili Wisonę kolorowo i radośnie!
Wiosno, czekaliśmy na Ciebie!
Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło
lecą i świergocą głośno i wesoło.
Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi, zielenieje świat.
21 marca 2023 roku Uczniowie naszej szkoły powitali Wiosnę. Tego dnia, na przekór panującej aurze, wszyscy podporządkowali się wiosennej kolorystyce. Piosenkami i szkolnym piknikiem przywoływaliśmy wiosnę. Nasi uczniowie, kolejny raz, udowodnili, że w zespole siła! Wykonali oni laurki dla strażaków i leśników.
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Tego dnia nasza szkolna społeczność solidaryzowała się z osobami z zespołem Downa, zakładając dwie różne skarpetki. Są one synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Celem Światowego Dnia Zespołu Downa jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Uczniowie zaprojetkowali skarpetki i stworzyli barwą galerię. Swoim nastawieniem i uśmiechem obudzili Wiosnę. Niech zagości ona już na stałe!
8 marca 2023r. w ZPO w Korytnicy mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego człowieka, prezesa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Jodła” oraz komendanta Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej, pana Dionizego Krawczyńskiego. Dla niego historia to nie tylko dziedzina nauki, ale pasja, którą żyje i którą próbuje zarażać innych. W tym dniu na zaproszenia nauczycielki historii p. Agnieszki Sobieraj przyjechał opowiedzieć uczniom i uczennicom naszej placówki o bohaterach walk antykomunistycznego podziemia polskiego. Dzieci miały okazje nie tylko posłuchać ciekawego wykładu, ale także zobaczyć mundury, jak i uzbrojenie polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.
Wizyta miała miejsce w Dzień Kobiet, dlatego na naszej żywej lekcji historii dużo miejsca pan Dionizy poświęcił kobietom działającym w polskim podziemiu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego jakże interesującego wydarzenia.
Pomysł ustanowienia święta w tym terminie w 2009r. wysunął ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej śp. Janusz Kurtyka. Data ta nie była przypadkowa, ponieważ 1 marca w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”. Natomiast projekt ustawy sejmowej traktującej o tej tematyce wszedł w życie w 2011r. tj. w 60 rocznicę w/w wydarzeń.
Na pamiątkę tego wydarzenia, jak co roku, społeczność uczniowska ZPO w Korytnicy wraz z panią Dyrektor i nauczycielami oddała hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. W trakcie uroczystości został odczytany apel poległych, który przypominał najważniejszych bohaterów naszej trudnej, ale jakże pięknej historii. Następnie uczniowie mieli okazje obejrzeć prezentacje multimedialną prezentującą krótki rys historyczny oraz sylwetki najwybitniejszych
przedstawicieli polskiego, antykomunistycznego podziemia po II wojnie światowej. Na zakończenie tej uroczystości został odśpiewany hymn państwowy.
Klasa trzecia wcieliła się w role konstruktorów robotów z wykorzystaniem klocków Korbo.
Uczniowie po fazie planowania z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania. Powstały fantastyczne, przemyślane i bogate w szczegóły postaci robotów. Po skończonym zadaniu trzecioklasiści zastanawiali się, w jakiej dziedzinie skonstruowane „maszyny” mogłyby w przyszłości ich wyręczać. Praca nad tworzeniem robotów dała uczniom wiele zadowolenia i radości.
W ostatnich dniach lutego uczniowie z klas III – VI odbyli wycieczkę do Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, stacjonującego tymczasowo przy Wojewódzkim Domu Kultury, by wziąć udział w spektaklu „Opowieści z Narnii” , opartym na jednej z najpoczytniejszych pozycji literatury dziecięcej. Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem nasi uczniowie z zaciekawieniem obserwowali wydarzenia rozgrywające się w fantastycznym świecie skutej
wiecznym mrozem krainy. Narnia pełna niezwykłych postaci przykuwała uwagę młodych widzów. Zafascynowani grą aktorów oraz przepiękną scenografią z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, który dostarczył uczniom wielu przeżyć.
W marcu 2023 roku, wykorzystując zakupiony sprzęt z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, uruchomiliśmy ponownie drukarkę 3D. Wybraliśmy gotowe modele dostępne na stronie projektu i rozpoczęliśmy wydruki. Jako pierwszy został wydrukowany model ruchomego dinozaura. Kolejnym etapem będzie samodzielne zaprojektowanie i wydrukowanie breloczków do kluczy z numerami sal lekcyjnych oraz imiennych dla uczniów. Dotychczasowy postęp na bieżąco dokumentujemy zakupionym aparatem.
Uczniowie klasy I - z wykorzystaniem Klocków Korbo - kodowali zdania.
W nawiązaniu do omawianej ostatnio baśni o Czerwonym Kapturku, pierwszkolasiści stworzyli własną wersję tej opowieści. Robot Doc, odpowiednio kodowany, przemierzał planszę pełną niespodzianek i czyhających niebezpieczeństw.
W 160. rocznicę powstania styczniowego, 19 lutego 2023 roku w Sobkowie, nasi uczniowie zaprezentowali się podczas uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika i poświęceniem tablicy upamiętniającej zryw niepodległościowy oraz stacjonowanie wojsk generała Mariana Langiewicza na sobkowskiej ziemi.
Dzieci zaśpiewały pieśni patriotyczne takie jak Hej strzelcy wraz, Pamięć w nas, W krwawym polu, Jak to na wojence ładnie.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu i przygotowaniu strojów i akcesoriów dla naszych artystów.
Informuję, że w związku z trwającym remontem oraz pracami modernizacyjnymi w naszej placówce dni - 13 i 14 lutego 2023 roku będą wolne od zajęć dydaktyczno- opiekuńczych. Decyzja ta została podjęta zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z 2019 r. poz. 318 i 1093 oraz z 2022 r. poz. 1810) § 5.1.
Zajęcia ponownie rozpoczną się w szkole 15 lutego 2023 roku, zgodnie z nowym planem lekcji, który będzie przedstawiony w dzienniku elektronicznym.
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy – Marta Woźniak
Terminy rekrutacji ( zarządzenie Wójta Gminy Sobków) oraz dokumenty: wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, deklaracja o kontunuowaniu wychowania przedszkolnego, potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice ->Rekrutacja-przedszkole.
zarzadzenie_terminy_rekrutacji.pdf
WNIOSEK_O_PRZYJECIE__DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_SAMORZaDOWEGO.pdf
Terminy rekrutacji (zarządzenie Wójta Gminy Sobków), wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu, wniosek o przyjęcie dziecka z obwodu oraz potwierdzenie woli przyjęcia do kl. I znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice -> Rekrutacja.
zarzadzenie_terminy_rekrutacji.pdf
Zgloszenie_dziecka_zamieszkalego_poza_obwodem.pdf
Powered by aSc EduPage