W dniu 21 maja odbyła się wycieczka uczniów klas III - VIII w Pieniny. W drodze od Krościenka i podczas całej wycieczki po Pieninach towarzyszył nam przewodnik, pan Marek, który opowiadał ciekawostki przyrodnicze i historyczne dotyczące mijanych miejscowości oraz zabytków. Piękno regionu górskiego, jakim są Pieniny, a także widniejące w oddali pasmo Tatr zachwycało nas już z okien autokaru. Naszą pienińską przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku w Czorsztynie, następnie z pokładu statku podziwialiśmy Zalew Czorsztyński. Ze szczytu zapory wodnej w Niedzicy mogliśmy cieszyć oczy urokiem Jeziora Czorsztyńskiego i Jeziora Sromowieckiego. Aby wrócić do autokaru, musieliśmy pokonać ponad 300 schodów. Było niełatwo, ale widok wynagrodził trudy wędrówki. Następnym punktem wycieczki był spacer głębokim wąwozem Homole. Dnem wąwozu prowadzi zielony szlak z metalowymi mostkami nad wartko płynącym potokiem Kamionka. Trasa była dość trudna, ale zmęczenie wynagradzały piękne widoki. Następnie udaliśmy się do Szczawnicy- miejscowości uzdrowiskowej, gdzie szliśmy Promenadą wzdłuż Grajcarka. Podziwialiśmy liczne elementy małej architektury, czyli ławeczki, na których można odpocząć, donice z kwiatami oraz drzewkami, tarasy widokowe, stylowe mostki łączące obydwa brzegi Grajcarka oraz ciekawe oświetlenie. Potem, zaopatrzywszy się w różnego rodzaju pamiątki i upominki, zasiedliśmy na miejscach w autokarze. Na koniec w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad. Wzmocnieni sytym posiłkiem i zregenerowani mogliśmy ruszyć w dalszą podróż, co sprzyjało rozmowom, zabawie, wesołym śpiewom i drzemce. Trochę zmęczeni, z pustymi portfelami, ale pełni wrażeń, bogaci w doświadczenia, nową wiedzę i pamiątki wróciliśmy do domu. Będzie co wspominać do następnej wycieczki.
“A znasz ty ten jar, gdzie w złomach kamieni modry Dunajec groźnie burzy się i pieni?...” - wycieczka w Pieniny
- 24
Połamania piór i wiary w siebie!
Kosmiczna wyprawa
7 maja 2024r. uczniowie klas 0-3 wzięli udział w kosmicznej wyprawie do kieleckiego "Kosmoparku". Dzieci korzystały z symulatorów autronatów, przechodziły testy przed lotem, wysłali głos na inną planetę, ręcznie sterowali kosmicznym łazikiem księżycowym, odbyli wirtualną wizytę w kosmicznej sali plazmowej i Międzynarodowej Sali Kosmicznej, sprawdzali swoją wagę na innych planetach, spacerowali po Jowiszu. Zakończeniem tej kosmicznej wyprawy były warsztaty, w czasie których uczniowie wykonali masy plastyczne i próbowali swoich sił z długopisami 3D.
Niech pokolenia pokoleniom, podają pamiątkę dnia tego! Pamięć o Konstytucji 3 Maja w Zespole Placówek Oświatowych w Korytnicy
Rozwiń skrzydła, orle biały –
i koroną złotą świeć.
Do przeszłości Polski całej
w sercach naszych miłość wznieć!
(Józef Stemler)
W 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy wzięli udział w uroczystej akademii. Radośnie powiewali bialo-czerwonymi chorągiewkami, by oddać hołd demokracji i twórcom przełomowego dokumentu – konstytucji. W nawiązaniu do słów posła na Sejm Wielki, Jana Nepomucena Zboińskiego, wygłoszone po uchwaleniu Ustawy Rządowej 3 maja 1791 r.: Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego, uczniowie starszych klas przedstawili historię powstania drugiej postępowej konstytucji na świecie, a pierwszej w Europie.
Społeczność szkolna, manifestując swój patriotyzm i tożsamość narodową, odśpiewała pieśni związane z tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniem. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali pieśń Witaj, majowa jutrzenko, Flaga, Zachwyca nas Polska. Na koniec uroczystości został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.
Światowy Dzień Ziemi w Zespole Placówek Oświatowych w Korytnicy
Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.
(Florian Plit)
22 kwietnia społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy , po raz kolejny, obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Była to okazja do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi.
Obchody największego ekologicznego święta uczniowie i nauczyciele rozpoczęli od wyjścia i sprzątania najbliższej okolicy szkoły. Wszyscy przystąpili do tego zadania z dużym zaangażowaniem. W tym czasie utrwalono zasady segregowania śmieci.
Po powrocie do szkoły na dzieci czekało recyklingowe wyzwanie. Z pudełek, kartonów, worków i butelek powstały niesamowite dzieła sztuki: statki, gitary, motyle, a nawet krokodyle. Pomysłom nie było końca! Wszystkie prace można było podziwiać na szkolnej wystawie.
Uczniowie poprzez swoje działania budowali świadomość związaną z ochroną środowiska, propagowali postawy ekologiczne oraz pomagali w budowaniu lepszej przyszłości dla naszej planety.
Widowisko taneczne "Czerwony Kapturek"
10 kwietrnia 2024 roku ucznioiwe klas 0-III wzięli udział w wyjeździe do Centrum Kultury w Jędrzejowie na widowisko taneczne Czerwony Kapturek w wykonaniu Zespołów Tanecznych Parada.
To humorystycznie opowiedziana historia, w której kluczową role odgrywa taniec. Losy Czerwonego Kapturka w niezwykły sposób ukazują jego przygody ze wierzętami, leśnymi nimfami oraz Wilkiem. Bajkowa muzyka, wyjatkowa choreografia oraz scenografia nadały widowisku wspaniałego charakteru.
Wśród występujących artystów tancerzy była obecna nasza uczennica klasay III, Ola Beszterecha. Gratulujemy pieknego występu!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie