Szkoła do hymnu
10 listopada 2022 roku o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele, rodzice Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy uczestniczyli w akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Polegała ona na jednoczesnym śpiewaniu czterech zwrotek hymnu Polski. Uczestnicy tej wyjątkowej inicjatywy odświętnie ubrani z białymi i czerwonymi akcentami i kotylionami dumnie i donośnie zaprezentowali naszą narodową pieśń. Akcja została poprzedzona krótką prelekcją dotyczącą okoliczności powstania hymnu i roli, którą odegrał w krzewieniu polskości i podtrzymywaniu patriotycznych ideałów.
Zaśpiewajmy Niepodległej! Korytnickie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych
Zaśpiewajmy Niepodległej- pod takim hasłem odbyło się 10 listopada 2022 roku Korytnickie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w Zespole Placówek Oświatowych, zorganizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na uroczyste obchody naszego świętowania przybyła Pani Zastępca Wójta Gminy Sobków-Małgorzata Słotwińska. Uczniowie rozpoczęli akademię tradycyjnym polskim tańcem –polonezem, a po nim przedstawili patriotyczne wiersze i piosenki, pieśni ukazujące trudy polskiego narodu na drodze ku wolności.
Wywiadówka
W najbliższy czwartek ( 17.11.2022 r.) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka.
Serdecznie zapraszamy!
Pasowanie na przedszkolaka
W dniu 4 listopada 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Korytnicy odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. W poczet przedszkolaków, w obecności Pani Dyrektor Marty Woźniak oraz Rodziców, zostało przyjętych 14 uczniów. Za wspaniały występ dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz prezentami.
Szkoła pamięta
28 października 2022 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy wspólnie z nauczycielami i wychowawcami udali się na miejscowy cmentarz. Wzięli oni udział w akcji – „Szkoła pamięta”, której patronowało i zachęcało do uczestnictwa Ministerstwo Edukacji Narodowej. Młodzież przyniosła ze sobą znicze oraz rękawiczki , by usunąć chwasty z zaniedbanych grobów i zapalić światełka pamięci na mogiłach zmarłych pedagogów i obrońców Ojczyzny.
Uczniowie oddali hołd nauczycielom: państwu Klementynie i Władysławowi Wesołowskim, którzy przez wiele lat pracowali w korytnickiej szkole, a którym mieszkańcy wsi wiele zawdzięczają. Państwo Wesołowscy byli nie tylko znakomitymi pedagogagami, ale również gorliwymi patriotami i oddanymi Polakami w mrokach i chaosie wojennej rzeczywistości.
Młodzież uporządkowała również grób Obrońcy Ojczyzny – Wiktora Jakubczyka, który zginą
Korowód Wszystkich Świętych
„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości (...)
Nie lękajcie się być świętymi.”
Jan Paweł II
W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, 28 pażdziernika 2022 roku w naszej szkole pojawili się święci z różnych stron świata!
Dzień ten przybliżył nam sylwetki wielu świętych, a w szczególności: Św. Faustyny, Barbary, Królowej Jadwigi, Józefa, Krzysztofa, Weroniki, Antoniego, Patryka. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tego wydarzenia. Pięknie i rzeczowo opowiadali o swoich wybrańcach oraz znakomicie poradzili sobie z odgadywaniem tożsamości pozostałych świętych. Wspólnie odśpiewana piosenka Arki Noego Taki duży, taki mały może świętym być... była bardzo miłym akcentem kończącym korowód.
Chodź na słówko...czyli z wizytą w teatrze
27 października 2022 roku uczniowie klas I-III pojechali do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, by wziąć udział w spektaklu w reżyserii Roberta Traczyka Chodź na słówko.
Wybrakowane, niepotrzebne, nieszczęśliwe! Tak właśnie czują się słowa: Kula i Toperz. Wolałyby być Kurą i Nietoperzem, ewentualnie Taktoperzem. Niestety, niepoprawne brzmienie otrzymały od pewnej małej dziewczynki, która nie nauczyła się jeszcze dobrze mówić. I tak już zostało.Kula i Toperz nie potrafią się odnaleźć w swoich aktualnych postaciach. Każde z nich marzy o innym, lepszym „ja”. Każde chciałoby znaczyć „więcej”. Tylko kto lub co może im w tym pomóc? Język Polski sam jest ciągle kaleczony i traktowany przedmiotowo, Logoped nie widzi w nich słów, tylko piłkę i futrzaka, a Brzydkie Słowo… uciekło! Może więc operacja plastyczna?
Bijemy rekord w #czytaniu na przerwie
429 października nasza szkoła przystąpiła do II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI IV OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
#przerwa na czytanie
26 października 2022 r. nasza szkolna społeczność będzie brała udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października – Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.
W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli 14 października. W 1982 roku w miejsce Dnia Nauczyciela wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej. Jest to uznanie dla wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, dyrektorów, a także pracowników administracyjnych.
Jesienne wędrówki
48Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
(…)
XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
77 października 2022r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Korytnicy uczestniczyli w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a dla uczniów, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, była szansą na ponowne odkrywanie liczbowych labiryntów .
Sprzątamy dla Polski
1W ramach akcji Sprzatamy dla Polski nasza społeczność uczniowska dnia 5 pażdziernika br. wzięła udział w sprzątaniu pobliskich nam miejsc. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Dzieci, wyposażone w rękawice ochornne i worki, z ogromnym zaangażowaniem uprzątnęły zielone terenu w okolicy naszej szkoły.
„Mała książka - wielki człowiek”
Nasi Pierwszoklasiści wzięli udział w kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Jest to projekt z inicjatywy Instytutu Książki i ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w róźnych grupach wiekowych, w tym uczniów rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. By zachęcić do stawiania pierwszych kroków w czytaniu oraz do regularnej lektury - samodzielnej, jak i z udziałem najbliższych - kazdy Pierwszak dostał Wyprawke Czytelniczą. Pani bibliotekarka założyła Dzieciom karty biblioteczne. Teraz są pełnoprawnymi Czytelnikami naszej Biblioteki.
List do Rodziców i Uczniów
Korytnica, 04.10.2022r.
Szanowni Rodzice i Uczniowie,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
7 października 2022 r. pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
Szkolne obchody Światowego Dnia Jabłka
34Uczniowie naszej szkoły, Ci najmłodsi i starsi, wzięli udział w świętowaniu Dnia Jabłka. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Tego dnia obowiązkiem każdego dziecka było przyniesienie jabłek. Dzięki zabawom ruchowym, dydaktycznym i naśladowyczym uczniowie utrwalili wiedzę na temat jabłek i korzyści płynących z ich spożywania.
Laboratoria Przyszłości we wrzesniowym obiektywie.
14Laboratoria Przyszłości to program skierowany to szkół podstawowych. Korzystanie ze sprzętów pozwala budować wśród uczniów kompetencje kreatywne i techniczne. We wrześniu uczniowie naszej szkoły zapoznali się z nimi. W szczególności polubili klocki KORBO. Ich charakterystycznym elementami są koła zębate. Dzięki nim można zbudować imponujące obiekty (przestrzenne i płaskie, np. plansze), które będzie można wprawić w ruch – pod warunkiem oczywiście, że całość zostanie odpowiednio zaprojektowana, a wszystkie elementy zostaną dobrze połączone. Ruchome mechanizmy kół zębatych to zachęcenie do poznawania zasad mechaniki, a jednocześnie rozwijanie wyobraźni przestrzennej i małej motoryki.
Dzień Chłopaka
Nowa galeria Dzień Chłopaka została dodana do albumu fotograficznego
21W naszej szkole świętowanie Dnia Chłopaka na stale wpisało się w kalendarz uroczystości. 30 września dziewczyny złożyły swoim kolegom z klasy najserdeczniejsze życznia. Chłopcy dostali także upominki, a nawet słodki poczęstunek.
Jestem sobie Przedszkolaczek!
Nowa galeria Jestem sobie Przedszkolaczek! została dodana do albumu fotograficznego
1920 września nasi najmłodsi koledzy i koleżanki świętowały Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przedstawiamy Przedszkolaków.
Życzymy Wam samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Godziny dzwonków
Czwartek 24.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 56324